Ilgtspēja

Tas ir ceļš, kas ved uz patīkamu pārmaiņu pieredzi. Mērķtiecīgi virzoties pa ilgtspējīgas attīstības trajektoriju, “Gutta” vērtības paredz līdzdarboties draudzīgākas pasaules veidošanā. Tikai ienesot mūsu ikdienā rūpes par dabu, vienam par otru un mūsu atstāto mantojumu nākamajām paaudzēm, varam uzlabot dzīves kvalitāti. Esot daļai no “Orkla Latvija” ilgtspējas stratēģijas, zīmols “Gutta” arvien pilnveido sortimenta klāstu un produkcijas kvalitāti. Esam, lai atbildētu uz patērētāju vēlmēm, būtu tuvāk dabai un, pavisam vienkārši – padarītu dzīvi sulīgāku!

“Gutta” sadarbībā ar “Tetra Pak” ir pirmais sulu ražotājs Baltijā, kas izmanto Tetra Pak® iepakojumu, kura sastāvā izmantoti augu izcelsmes polimēri.
Rūpēs par to, lai ilgstoši un labvēlīgi ietekmētu apkārtējo vidi, zīmola “Gutta” produkcijas jaunais Tetra Pak® iepakojums tiek radīts izmantojot vairāk nekā 84 % atjaunojamu izejvielu. “Tetra Brik® Aseptic” 1l un 2l iepakojumi palīdz uzturēt gardās “Gutta” sulas ilgāk svaigas, saglabājot to vērtīgās īpašības, dabīgos vitamīnus un minerālvielas.

Resursu atjaunošana ir neatņemams pieturas punkts ilgtspējīgas darbības veikšanā. Jauno “Gutta” sulu Tetra Pak® iepakojumu ražošanā izmanto 86,7% augu valsts izejvielas un tikai 9,2 grami plastmasas. Iepakojums sastāv no kartona un polimēra slāņiem, ko veido 68,1% kartons un 18,6% augu izcelsmes un otrreiz pārstrādājamas plastmasas, kas iegūta no cukurniedrēm. Iepakojuma pārstrāde notiek atdalot kartona masu no polimēru un alumīnija maisījuma un pārvēršot to jaunos izstrādājumos, piemēram, kartona kastēs un polimēru paletēs.

Jaunais “Tetra Pak” iepakojums ir “Forest Stewardship Council”® sertificēts. Tā ir kvalitātes zīme patērētājiem, jo nodrošina, ka ražošanā izmantotais kartons ir iegūts no FSC® sertificētiem mežiem un citiem kontrolētiem resursiem. Šādi varam sniegt pienesumu, kopā rūpējoties par pasaules mežiem, nākamajām paaudzēm.

Tāpat jauns un labāks iepakojums nāk komplektā ar svaigu tēlu un vēl labāku saturu. Ilgtspējas stratēģijas ietvaros “Gutta” zīmola produkcijas kvalitāte tiek nepārtraukti uzlabota un jau šobrīd izdevies realizēt vairāku pilnveidotu nektāru un sulas dzērienu receptūru ieviešanu, samazinot pievienotā cukura daudzumu līdz pat 10%.

Iemīļotās garšas arvien labākā kvalitātē – tas ir virziens, kuru izvēlamies. Veicinot cilvēkam un dabai draudzīgāku ražošanas procesa norisi, varam ievērojami samazināt oglekļa dioksīda izmešu nonākšanu dabā. Pāriešana uz augu izcelsmes plastmasas izmantošanu ražošanā spēj samazināt šī iepakojuma oglekļa pēdas nospiedumu. Pieņemot atbildīgus lēmumus šodien, veidojam labāku vidi nākotnei.

“Gutta” – Tāpēc, ka laba!

Gutta – Tāpēc, ka laba!

“Orkla Latvija” sadarbībā ar uzņēmumu “Tetra Pak” 2021. gadā īsteno nozīmīgu zīmola “Gutta” ilgtspējas projektu,

For multilanguage this plugin supports WPML or Polylang plugins